top of page

Tai ne atsisveikinimas

Simboliška, nauji metai, nauji vėjai. Kadrų Kadro veiklą pradėjome tik prasidėjus 2018 metams. Tiesa, tada dar pavadinimas buvo kitas ir tiesiog kėlėme savo nuotraukas į blog’ą aprašydami kokia tai juosta, koks fotoaparatas. Norėjome turėti vietą archyvuoti savo darbus, o tuo pačiu ir ką nors įkvėpti fotografuoti juosta ar tiesiog pažiūrėti tam tikro fotoaparato ar juostos pavyzdžių.

Praėjus metams, 2019 sausį atsiranda Kadrų kadras! Pradedame bendrauti su Lomography ir ilgai netrukus mūsų namus pasiekia pirmoji prekių siunta.

Pirmos prekės iš Lomography

Nuo to taško iki dabar įvyko labai daug Kadrų Kadro gyvenime, o laiko ir jėgų atiduota dar daugiau. Per tuos tris metus spėjome:

 • Pakeisti 3 patalpas;

 • Įkurti įmonę;

 • Dalyvauti renginiouse, tarp kurių Tilto namų festivalis, Kaunas2022. Pastarajame vėl susitiksime 2022 vasarą!

 • Duoti interviu televizijai;

 • Nusifilmuoti trijuose dokumentiniuose filmuose;

 • Pravesti dešimtis skirtingų dirbtuvių – nespalvotos juostos ryškinimo, photowalk, spalvotos juostos ryškinimo, skaidrių ryškinimo, nuotraukų iš negatyvo spausdinimo;

 • Išryškinti daugiau nei 300 jūsų juostų;

 • Parūpinti jums jau nesuskaičiuojamą kiekį juostų visad stengiantis pasiūlyti kažką naujo;

 • Išpopuliarinti grotažymę #juostanemire Instagrame (prieš pradedant veiklą postų buvo vos keli);

 • Pradėjome organizuoti juostinius dialogus – dvigubos ekspozicijos žaidimą tarp juostininkų;

 • Padėjome jums išbandyti pozityvines juosteles jas siūlydami ir ryškindami;

 • Pasiekėme juodo diržo lygį siuntinių pakavime;

Ir dar daug daug visko. Sunku taip atsisėsti ir surašyti viską. Labai smagu, kad iš hobio išsivystė kažkas tikrai daugiau!

Pakeliui, kas be ko, buvo ir galybė palaikymo. Buvo daug ir negatyvo, bet be jo, matyt, niekada nejudėsi pirmyn. Visada labai labai džiugina jūsų žinutės ir padėkos, jos labai motyvuoja nesustoti, kai jau, atrodo, svyra rankos ir viską norisi mesti. Ačiū jums už palaikymą! Na, o tiems, kurie sugeba per tris minutes gal dešimt kartų paminėti, kad greit nebedirbsim ir bankrutuosim ar dar kitaip neetiškai pasisakyti, tai galim pasakyti – į sveikatą! Juk visada lengviau pasidaro, kai išsikalbi ir kažkas mandagiai paklauso ir nuramina.

Marija ir Marijus
Marija ir Marijus. Nuotr. autorė Kornelija Kuzmickaitė

Yra dar viena tema, kurią vis kažkas užkabina nors ir netiesiogiai. PINIGAI. Apie juos konkrečiai nekalbėsime. Ir smagu, ir nesmagu, kad karts nuo karto susilaukiam replikų lyg būtume didžiulė korporacija. Mes visada stengėmės iškomunikuoti, kad tai, ką mes darome, darome iš idėjos ir noro dalintis juostos džiaugsmu. Mes esam dviejų žmonių armija. Bet koks verslininkas pamatęs mūsų vidinę virtuvę būtų sakęs, kad čia nesąmonė, meskit, neverta. Meilė juostai ir noras burti juostininkus visada mus vedė pirmyn, ne pinigai. Skaudulys, kurį matyt norėjosi garsiai pasakyti.

Mūsų šeimą papildė juostininkė 2be, kuri dar padėti ir kurti kartu nelabai gali - dabar ją vyniojam ir vystome mes. Todėl norime sustoti ir pasidžiaugti šiuo momentu - fotografuoti vienas kitą ir augančią dukrą.

Marija
Marija su pilvu. Nuotr. autorius: Marijus Siliūnas

Čia ir ateina viso teksto idėja – nesakome ate, bet atsitraukiam pailsėti ir pergalvoti, ką mes kuriame. Pastaruoju metu sulėtinome visą veiklą, nes fiziškai nebespėjome ir kartu norėdami atlaisvinti galvas šviežioms idėjoms. Nauda jau jaučiasi, pradėjome vystyti idėjas apie tai, kur mūsų veikla galėtų judėti toliau. Visgi, po trijų metų jau reikia poilsio. Mes ir toliau liekame jūsų draugais, toliau dalyvaujame įvairiuose collabuose, toliau stengsimės dalintis įkvėpimais ir žiniomis apie analoginę fotografiją bei burti juostininkus į vieną bendruomenę. Tai buvo ir yra mūsų pagrindinis tikslas!

Marijus ir Marija sako ačiū, kad esat su mumis ir iki susitikimo!

Žvirblis, Marija ir Marijus

Commentaires


bottom of page