top of page

Nespalvotos vestuvės iš praeito amžiaus

Updated: Dec 1, 2020

Šią fotosesiją sugalvojome dar kokį sausį-vasarį, o taip greit atėjo laukta diena, kad net nesitikėjom, kai teko rinktis juostas ir fotoaparatus. Tiesa, jaunieji ruoštis pradėjo dar anksčiau už mus – rinkosi aprangą, aksesuarus ir mąstė apie vietas. Mums teko nuspręsti kokią techniką naudosime ir stebėti orų prognozes. Sulipę į vieną automobilį, ne visai vintažinį, bet visai ir vintažinį Opelį, pilną drabužių, su gėlių puokšte, taburete, fotikais ir nuotaika, mes vykome į Lietuvos Liaudies Buities Muziejų, Rumšiškėse. Dangus giedrijosi, truputį linojo, bet tai tik pridėjo nuotraukoms ir aplinkai gaivumos ir sodrių spalvų. Audrius ir Bena rimtais, senų nuotraukų sužavėtais veidais.

Vestuvė juostoje su – Rollei RPX 400 ir Lomo Potsdam Kino 100 – o juostos pas mus krautuvėje, paspausk ir rasi!

 

Yashica635 ir Rollei RPX 400

Rollei RPX 400 – aštri ir mažai grūdėta, bet greita, nespalvota vidutinio formato Rollei juosta. Išgirta ir puikiai įvertinta tiek portretų, tiek peizažų kategorijoje. Ją pabandyti norėjome jau kuris laikas, taigi pagaliau ši juosta gavo dėmesio. Kadrai tiesiog nuostabūs, juosta dengia daug nespalvotų tonų, jie nenugesinti vienu pilku tonu, aštrumas matosi tiek tolimoje detalėje, tiek čia pat.


Nuotraukos: Marijus Siliūnas

 

Bronica S2 ir Lomo Potsdam Kino 100

Potsdam Kino Film juostos sukūrimas – tai perkurtas senovinės vokiečių kino juostos variantas. Būtent todėl Potsdam Kino turi tas vintage savybes ir pojūtį, lyg juosta iš senų laikų, tik be pabraižymų ir nuosėdų (aišku, jei ryškiname tvarkingai). Juostos ISO 100 – puikiai tinka fotografijai lauke ir saulėje, fotografuojant viduje – bus kiek per tamsu. Potsdamas yra klasikinė panchromatinė emulsija, tai reiškia, kad ji fiksuoja visus plika akimi matomus šviesos dažnius.


Nuotraukos: Marija

 

Ačiū skaitytojui!

Comentários


bottom of page