top of page

Skaidrė E6 VS skaidrė C41

Updated: Mar 9, 2021

Yra tokia mažiukė bėda Lietuvoje, kad šiuo metu, nėra kur ryškinti pozityvinių juostelių. Nenorim būti pikti, bet bene kiekvienas foto-labas jums atsakys, kad skaidrės neryškinsim, nebent cross procesu – ryškinsim kaip klasikinę spalvotą juostelę C41 procesu, kas, tiesą sakant, iškraipo skaidrės spalvas ir gaunate tiesiog spalvotą negatyvą. O skaidrė pozityvu vadinama juk neveltui, turi matyti pozityvius kadriukus.

Būdami LA, JAV radome fainą parduotuvę – Freestyle Photo Suplies, ten mums ir išryškino skaidres – FujiVelvia100 ir ScotchFilm100,o FujiVelvia galim ir palyginti su C41 ryškinimu.


Fuji Velvia x E6

Na, visų pirma – pati juosta, pozityvi, labai graži ir ryški jau žiūrint per lempą. Tik ko Velvia pamačius norėjosi labiau – šviesos. Juosta tikrai kaprizinga ir šviesą mėgsta, todėl jos pagailėti nereikia. Tiesa, tonas gana violetinis ir rožinis.


JUOSTA: Fuji Velvia 100, 35mm
PROCESAS: E6 
FOTOAPARATAS: OLYMPUS TRIP 35
KADRAI: MARIJOS
 

LACMA – Los Angeles Contemporary Museum of Art

Aš ir tram Milane, pakeliui darban

Graži Vasario 16-oji, Vilnius

 

Fuji Velvia X C41

Tačiau anksčiau, kai labai norėjosi tos Velvia juostos, nešdavom į Pro Centrą Vilniuje ir ten mums išryškindavo juostą kaip negatyvą (C41 procesas). Plati juostelė gaunasi arba labai deganti raudona, bene oranžinė, arba raudona su violetiniu atspalviu,

JUOSTA: FUJI VELVIA100, 120 
PROCESAS: c41
KAMERA: Diana F+ 
KADRAI: MARIJAUS  
 
 
Juosta: FUJI VELVIA100, 120 
PROCESAS: C41  
KAMERA: YASHICA 635  
KADRAI: MARIJOS
 
 
JUOSTA: FUJIVEL VIA100, 35MM 
PROCESAS: C41  
KAMERA: PENTAX MV1 
KADRAI: DOMANTO ŽITKEVIČIAUS
 
 

Palyginimas

Na ir žinoma, lyginti lengviausia identiškas juostas, bet ryškintas skirtingų procesų, tai štai, viršutinė C41, o apatinė – E6. Kuo aš, pamačius pozityvą, apsidžiaugiau labiausiai, tai šaltais ir naturaliais tonais. Nėra tos ryškiai žydros white-balance spalvos. Nors, ši Velvia ryškinta C41 man labai patiko, žymiai labiau nei raudonai degančios vidutinio formato kvadratinės nuotraukos, bet čia, matyt, todėl, kad labiau prijaučiu violetinei ir rožinei, nei raudonai.


C41: Domantas Žitkevičius, FujiVelvia100 135, ryškinta su C41 procesu (negatyvas) E6: Marija Černiavskaitė, FujiVelvia100 135, ryškinta E6 procesu (pozityvas)

 

Ačiū skaitytojui!

Comments


bottom of page