top of page

Remontas: pataisytas Canon Canonet QL17 GIII

Updated: Dec 12, 2020

Kai lankėmės saulėtoje Kalifornijoje įsigijom fotoaparatų. Tiesa, juos pirkom jau ne Kalifornijoje, o nuodėmingame Las Vegase 🤫. Na, bet nenukrypkime nuo temos. Vienas iš įsigytų fotoaparatų yra Canon Canonet QL17 GIII, kuris sužavėjo Mariją. Jau kelionės metu jis pradėjo strigti ir nustojo veikti, kas mus labai nuliūdino. 😞Buvome paėmę dar kelis kartu pabandyti, bet istorija kartojosi – keli kadrai ir vėl nebeveikia.


Kodėl tu neveiki???

Skrydis į Milaną, kur manęs laukė Marija, už kelių valandų. Deduosi daiktus ir atėjo laikas spręsti amžiną klausimą – o kurį fotoaparatą vežtis 🤔. Nebūčiau aš, jei nepagalvočiau, kad reikia kažką mažai pažįstamo pasiimti.

Už akių užkliuvo spintoje gulintis pirkinys iš už anapus Atlanto. Neįdėjęs juostos pamaigiau, lyg ir veikia. Keista. Dar kart spustelėjus užrakto paleidimo mygtuką – tik tylus *cakt*. Ir tada prasideda greitas googlinimas, problemos ieškojimas. Greit atrandu, kad tai Canonet bėda – taimeris užstringa. Ir tikrai! Jis neveikia, jėga prajudinus rankenėlę atstringa ir prasisuka juosta. Tik vis dar kelia įtarimą, kad užraktas vistiek nesidarinėja.

Nepasiduodu, toliau ieškau bėdos ir atrandu dar vieną jų ligą – sulipęs užraktas. Tik primenu, kad visa tai vyksta jau likus tik valandai iki skubėjimo į oro uostą. Nepasiduodu, bandau per plyšį prie laikmačio įpurkšti valiklio ir judinti rankenėlę. Tikiu, kad turi prasivalyti ir išsivaikščioti.

IR ……….. nieko. Visai užstrigo, nuliūstu, pasiėmu savo naują ištikimą draugą Canon AE-1 ir tele konverterį (pagalvojau, kad taip mažiau vietos užima; turi objektyvą 50mm; turi 2x konverterį; turi 100mm objektyvą; profit?) ir skubu į oro uostą. Žinoma, visą kelionę, pats to nesuprasdamas, Marijai vis sakau, kad taip sunku negalėt eiti ir sutaisyti, kai jau tik prieiti tereikia.

Problemėlė – senas tepals sudžiūvęs ant užrakto (shutter’io)

Canon Canonet QL17 GIII be priekinio stiklo; matosi užrakto lapeliai ir sudžiūvęs tepalas


Grįžom namo, aišku, galvoje vis dar bandau suprasti, kas ten visgi negerai. Susiradau fotoaparato dalių išklotinę, išardau. Matau užraktą, pabandau pajudinti, nenori judėti. Pasiėmu valiklį skirtą automobilių stabdžiams valyti (juokinga, tiesa? bet jis valo ir nepalieka jokių dėmių, nugaruoja) ir pamirkęs ausų krapštuką pradedu valyti užraktą. Fotoaparate užraktas lapelinis, tai reikia atsargiai valyti. Vis pabandau fotografuoti ir mano džiugesiui – pagaliau jis suveikė! Jei norite vaizdžiai suprasti, kaip atrodė ausų krapštukas nuvalius tepalą – kaip mėnesį nevalytas ausis valant.

Aš šypsausi, Marija šypsosi, viską surenku atgal, paliekam per naktį. Ryte jis vis dar veikia! Nieko nelaukiam, įsukam spalvotą Lomography 400 juostą ir pradedam pyškinti.

 

Jau turbūt ir atsibodo tokią priešistorę skaityti, bet atėjome prie įdomiausios dalies – kadrų!

Auto režimas. Gali būti, kad dar viena bėdelė. Gali būti ir pasenus chemija.

M laukia sriubytės

M laukia sriubytės

M ir M daro M raidę

M ir M

M su Canon ir M su M

 

Atrodo – pamilsim Canon Canonet QL17 GIII

Atrodo, kad tikrai pamilsim Canon Canonet QL17 GIII. Tiesa, reikia daugiau patestuoti prieš darant išvadas, bet šita juosta parodė, kad pagaliau tą ir galėsim padaryti!


Comments


bottom of page