top of page

Nan Goldin - kūnai ir bučiniai kadruose

Ar žinai apie Nan Goldin ir ryškią blykstę fotografijose? Skandalingos, ryškios ir nepaprastai atviros 80/90's nuotraukos, anksti paliestos LGBT temos ir jų veidai - mes biškutį papasakosim apie autorę ir pasigrožėsim jos darbais.

Nancy "Nan" Goldin gimė 1953 metais, JAV ir šiuo metu yra 63 metelių! Ne tiek ir daug, fotografuoti vis dar tikrai gali. Garsiausias jos darbas - 1985 m. publikuota serija The Ballad of Sexual Dependency, kuri atskleidžia NY No wave judėjimą (No Wave – 1970-ųjų pabaigoje Niujorke susikūręs judėjimas, laisvų menininkų ir muzikantų atsakas komerciniam New Wave), Stonewall subkultūrą, heroino vartojimo bangą bei pačios Nan asmeninį šeimos ir santykių gyvenimo tarpsnį.

Autorė šiuo metu gyvena per tris kūrybinius miestus - NY, Paryžių ir Londoną.


Iš esmės, kurti ji pradėjo būdama dar paauglė, 18-os metų, Bostone, Nan kibo į visišką fotografinę jūrą fotografuodama homoseksualus ir sakėsi, neva, pasijuto panirusi į drag queens gyvenimą - kartu gyveno ir jas fotografavo. Fotografija iš šio periodo, Ivy wearing a fall, Boston (1973):Nan Goldin neanalizavo šių karalienių, ji nepaprastai žavėjosi jų seksualumu ir kūno galybe. Taip pat, įdomus faktas yra tai, jog pati autorė pripažįsta buvusi įsimylėjusi vieną iš šių moterų, nepaprastai žavėdamasi ir fotografuodama iš taip arti.


"My desire was to show them as a third gender, as another sexual option, a gender option. And to show them with a lot of respect and love, to kind of glorify them because I really admire people who can recreate themselves and manifest their fantasies publicly. I think it's brave"

Vėliau, persikėlusi į New York, Nancy ėmesi muzikinio ir meninio judėjimo fotografijų, fiksavo muzikantus ir jų koncertus bei Stonewall judėjimą. Visas autorės fotografinis kelias pasakoja apie pačios josios išgyvenimus, o dauguma jos nufotografuotų asmenybių jau net negyvena.


“I used to think that I could never lose anyone if I photographed them enough. In fact, my pictures show me how much I’ve lost.”

Didžiausią įtaką Nan Goldin darė Diane Arbus, Michelangelo Antonioni ir Larry Clark. Šiuos autorius labai raginu patikrinti ir pasižiūrėti jų darbus - pati D. Arbus taip pat buvo panirusi į drag queens fotografiją ir tikrai atskleidė įstabią estetinę įžvalgą - gal kiek mažiau seksualią, kiek labiau realistišką.


The Ballad of Sexual Dependency

Ir jos garsioji 1979-1986 metų serija:

Ir pačios autorės interviu apie šią seriją:

 

Ačiū, kad skaitėte ir tikiuosi buvo įdomu!Comments


bottom of page