top of page

Aš pabandžiau: Kodak Portra 400

Updated: Dec 1, 2020

Šiandien pašnekėsim tik apie Kodak Portra 400 – o tokį Portra šeimos palyginimą parašysime kitą kartą. Portra 400 yra viskas ko reikia: greita, mažai grūdėta, spalvota, ryški, aštri ir natūralių tonų.

Kadrais šiandien dalinasi Margarita Nemchinova (@nemchinovame) - grafikos dizainerė, iliustratorė ir dažna analoginės fotografijos praktikė. Margo fotografuoja ir domisi analogine fotografija jau kurį laiką, puikiai supranta ir valdo šviesą, o Kodak Portra 400 išvis yra jos mėgstamiausia juosta.

JUOSTA: KODAK PORTRA 400, 35MM
GAMINTOJAS: KODAK
ISO: 400
RYŠKINIMAS: C41
KADRŲ SKAIČIUS: 36

Truputis istorijos: Kodak Porta šeima

Kaip žinia – Kodak Portra galima rasti 160, 400 ar 800 ISO pavidalu ir ta visiškai nereiškia, jog gausi tą patį rezultatą, tik su viena fotografuosi saulėje, su kita įvairiomis šviesos sąlygomis, o su dar kita – tik kai bus tamsu ir vakarės. Kodak Portra yra garsi ir pasižyminti tuo, jog tobulai atkuria natūralius veido tonus įvairiomis šviesos sąlygomis, yra mažai grūdėta, puikiai tinka tiek profesionaliai portretų tiek socialinei fotografijai, yra šiltų tonų ir yra pasiekiama 35mm, 120 ir didelio formato variantuose.


Kokia juostos charakteristika?

Viską fotografuoju su Kodak Portra 400, ši juosta man yra viena iš nuostabiausių, ką esu bandžiusi. Visada gaunasi šiltos spalvos, o tamsiose vietose šviesa irgi atlieka savo darbą – detalės neužmirštos. Taip pat, nors juosta tobulai atkuria veido tonus ir yra labai tinkanti portretams – peizažai irgi pavyksta labai gražiai!


Fotoaparatas, su kuriuo fotografavau?

Rollei 35T

 
 

Ačiū skaitytojui ir Margaritai!


Comments


bottom of page