top of page

Kaunas2022: Per_kūnija

Updated: Jul 20, 2021

Bendrakūrystės festivalis „Per_kūnija“ – didžiojo 2022-ųjų metų vasaros festivalio įžanga. Liepos 2 – 3 d. mus buvo galima rasti Laisvės al. su fotografavimo veikla! Šiame įraše dalinamės ir pasakojame ką veikėm, koks buvo visas procesas ir visų jūsų padarytais kadrais!


Idėja

„Juostiniai Kauno praeivių dialogai“ kvietė praeivius į fotografijos dirbtuves apie Kauną, žvelgiant į miesto detales tarp Soboro ir Laisvės Alėjos fontano per juostinio fotoaparato objektyvą. Kokių neįtikėtinų kadrų galima užfiksuoti panaudojus juostelę kelis kartus? Mes leidome praeiviams pasirinkti vieną iš 3 fotoaparatų ir pasirinkti kaip atkarpą jie fotografuos. Kiekvienas dalyvis gavo po kamerą ir visą juostą turėjo išfotografuoti tarp Soboro ir Fontanų (10 kadrų), o galiniame taške mes juostą idėjome iš naujo (tą pačią) ir ją gavęs praeivis jau fotkino ant viršaus taip sudarydamas dvigubą ekspoziciją!

Marijos nuotraukos


Temos

  • per pusę - nuo Soboro praeivis fotografuoja tik dešinę pusę, o nuo Fontano iki Soboro - tik kairę.

  • atvirkščiai - nuo Soboro praeivis fotkina horizontaliai ir tiesiai pastatus, alėjas ir bromus, o nuo Fontano iki Soboro - aukštyn kojom.

  • praeiviai - nuo Soboro praeivis fotkina žmones, siluetus, veidus, o nuo Fontano iki Soboro - tekstūras, medžius, plyteles ar geles.


Ryškinimas ir skenavimas

Fotografavimo daliai pasibaigus keliavome į viešbutį, kur skubome ryškinti juostų. Jų buvo 18, todėl darbo buvo per akis. Į vienkartinius Lomography Simple Use fotoaparatus buvo įsuktos Fomapan Foma 200 suvyniotos po 10 kadrų. Ryškinimui naudota Adox Rodinal chemija ir Rapid Fixer fiksažas.


Skenavimas vyko fotografuojant negatyvus taip norint išgaut aukščiausią kokybę. Tam naudojom Sony A6400 fotoaparatą su makrolęšiu ir Valoi skenavimo plokštelę/rėmą.


Atvirlaiškiai

Atrinkę 11 kadrų, juos ryte išssiuntėm spaudai ir jau po pietų turėjom +1000 atvirukų, kurie šiuo metu yra išdalinti Kauno viešosose erdvėse!


 

Visi kadrai

Visa bendraautorystė priklauso Kauno praeiviams, kurie nebijojo pažaisti ir fokino kartu. Jei radai savo kadrą, rašyk drąsiai mums į labas@kadrukadras.lt ir mes tau atsiųsime didesnės raiškos fotografiją :) Kadrus gali taip pat atsisųst iš čia - paspausk ant savo nuotraukos ir Save As!