top of page

Aš pabandžiau: Fujichrome Provia 100F (C41)

Updated: Dec 1, 2020

Paskutinį balandžio savaitgalį lankemės Rygoje ir susipažinome su Baltic Analog Lab, kur vyko cross-process* dirbtuvės. Jų metu ryškinome skaidres su C41 chemija. Aš turėjau progą išmeginti FujiProvia100F su Rollei35T fotoaparatu. Naudojom TETENAL C41 chemiją, o apie pačią eigą vėliau papasakosime ir mudu!

JUOSTA: FUJICHROME PROVIA 100F, 35MM
GAMINTOJAS: FUJIFILM
ISO: 100
RYŠKINIMAS: E6
KADRŲ SKAIČIUS: 36

* cross-process - toks procesas, kai skaidrinę (pozityvinę) juostelę ryškiname su spalvotos negatyvinės juostelės chemija ir atvirkščiai.


Kokia juostos charakteristika?

Negatyvas gavosi labai rožinis, o pačios fotografijos – žalios su geltonais atspalviais. Viskas priklauso nuo gautos šviesos kiekio – todėl kai kurios nuotraukos žalesnės ar geltonesnės. Kitų nuotraukų tonai išvis arti klasikinių. Apskritai, teisingai ryškinama E6 chemija, FujiProvia100F juosta turi naturalius, žemiškus atspalvius – puikiai tinka portretams. Patarimas būtų fotografuoti tamsiau -1 stop. Pavyzdžiui, turint 100 ISO juostą, įsivaizduoti, kad įsukta mažiau jautri, tai yra 50 ISO juosta.

Čia matote spalvų gamą, kas vyksta su juostelėmis, kai jos yra ryškinamos cross-process (atvirkšiai). Mano naudota FujiProvia100F yra žalioje terpėj, bet visai arti geltonos, todėl balti atspalviai ir yra gelsvi/žalsvi.Fotoaparatas, su kuriuo fotografavau?

Rollei35T

 
 

Ačiū skaitytojui!


Comments


bottom of page