top of page

Aš pabanžiau: Kodak Ektachrome 100 (C41)

Updated: Dec 12, 2020

Tęsinys mūsų praeito įrašo apie cross-process* dirbtuve Rygoje 🇱🇻. Jei neskaitėte, tai labai siūlau tai padaryti čia! Dar nuo kelionės į JAV turėjau įsidėjęs naujai atgimusią pozityvinę Kodak Ektachrome E100 (skaidrinę) juostą 🎞 į naujai įsigytą Canon AE-1 📷. Šiek tiek pasigūglinęs kaip atrodo šita juosta išryškinta cross-process sugalvojau, kad turiu pasiimti ją į dirbtuves ir išfotkinti. Rezultatas tikrai manęs nenuvylė! Žinojau dar prieš ryškinant, kad rezultatas bus žalsvas. Bet tai nereiškia, kad viskas bus žalia. Anaiptol – gavau skirtingų ryškių spalvų!

JUOSTA: Kodak Ektachrome 100
GAMINTOJAS: Kodak 
ISO:100
RYŠKINIMAS:E6 (pateiktos nuotraukos ryškintos C41)
KADRŲ SKAIČIUS:36

*cross-process yra juostos ryškinimas chemikaluose, kurie nėra skirti tai juostai. Šiuo atveju ryškinome juostelę C-41 procesu. Normaliu atveju Ektachrome yra ryškinama E-6 procesu.


Kokia juostos charakteristika?

Rezultatas mane nudžiugino, spalvos ryškios gavosi! Viena pusė įdomumo fofografuojant juosta ir yra eksperimentai! Visada skaitmeninę fotografiją gali pafotošopinti, bet čia juk įdomiau, čia viską gali paliesti ir eksperimentus daryti tiesiogiai savo rankomis. Įdomu ir keista tas, kad vis dar nei vienos Ektachrome juostelės neišryškinau E-6 procesu, taip kaip reikia. Įdomu kas gaunasi ryškinant teisingai! 😄

Fotoaparatas, su kuriuo fotografavau?

Canon AE-1.

 

Kažkur Vilniaus miškuos

Venice Beach. Priminė, kad vaikystėje labai norėjau važinėti riedlente.

Įdomu buvo stebėti, kad visai maži vaikai su riedlente laksto vos ne geriau nei vaikšto 😄 kaip ir smagu matyti, bet tuo pačiu ir keista, kai supranti, kad pats tikriausiai nugriūtum už kelių metrų.

Šitas vaikas tai išvis kietas. Kaip iš kokio GTA San Andreas žaidimo. O geriausia, kad jis užsispyręs ir pats norėjo išlipti iš duobės. Ir jis šaunuolis!

Ant kupros Marija ir mane paneša.

Man labai patinka šitas kadras. Žiedai geltoni ir ryškūs, bet žiedas šešėlyje žalsvas. Gražu!

Čia viskas gerai, nuotrauka teisingai. Marija prilaiko žemę.

 

Ačiū skaitytojui!


Comments


bottom of page