top of page

Aš pabandžiau: Cinestill50D

Updated: Mar 9, 2021

Šįsyk kalbiname Domantą Žitkevičių – programuotoją, kuris juostiniu fotoaparatu fotografuoja ir tuo labai mėgaujasi. Atostogaudamas Italijoje, Domantas pabandė CineStill50D, 35mm dieninę spalvotą juostelę.

JUOSTA: Cinestill 50D (Daylight)
GAMINTOJAS: Cinestill
ISO: 50
RYŠKINIMAS: C41
KADRŲ SKAIČIUS: 36 

Kokia juostos charakteristika?

Labai faina juostelė. Mažas grūdėtumas, vaizdas neišdega. Manau labiausiai tinka fotografuoti vandenį, ten kur mėlyna, žydra, žalia – pietų jūros, vandenynas.


Kiek laiko praktikuoji juostinę fotografiją ir kodėl?

Dar gana neilgai, 3 metus. Kaip tai prasidėjo? Namie radau sesers, Danijoje, sendaikčių turguje pirktą fotoparatą Pentax MV-1 ir nusprendžiau pabandyt. Visada mėgau filmus, daugiausia senesnius. Filmas yra daugelio skirtingų dalykų sintezė. Senuose filmuose, kol dar nebuvo skaitmeninių technologijų, labai gerai atsiskleidžia žmogaus vaizduotė, kaip su ribotomis galimybėmis pasiekti stulbinančių rezultatų. Visada norėjau prie to prisiliesti, tad nusprendžiau išbandyti juostinę fotografiją. Tai bandau iki šiol. Fotografuodamas juosta niekada nežinai koks bus rezultatas, kiekviena nuotrauka savaip unikali. Analoginė technologija, skirtingai negu skaitmeninė, nėra apibrėžta, todėl kaip IT‘yšnikui, tas neapibrėžtumas labai žavi. Nesu labai aktyvus fotografuotojas, dažniausiai fotoparatą pasiimu į keliones. Taip jau išeina, kad dažniausiai fotografuoju gamtą. Nelabai mėgstu veržtis į žmonių privatų gyvenimą, tai iš žmonių fotografuoju nebent artimiausius žmones. Kai fotografuoju visada galvoje kirba mintys „šitą scena tiktų filmui“, „būtų geras fonas“, „gražios spalvos“. Mano nuotraukos, manau, dažnai atrodo lyg pačios būtų nesavarankiškos, kažkokio kito reikalo kontekstas. Gal visada kirba mintis, kad tai tik pasiruošimas kažkam didesniam.


Fotoaparatas, su kuriuo fotografavau?

Kaip pradėjau taip ir tebesinaudoju Pentax MV-1. Teko išbandyti ir keletą kitų, tačiau prie šito jau įpratęs.

 
 

Domanto juostinės patirtys čia: https://www.flickr.com/photos/159415676@N07/


Comments


bottom of page