top of page

Aš pabandžiau: Lomography Color Negative 400 x Olympus OM10

Updated: Mar 9, 2021

Ieva Garlaitė - visiška analoginės fotografijos tyrinėtoja - o tyrinėja ji ne per technika, o per jausmus. Mano žiniai, ji visur nešiojasi savo Olympus OM10 ir netyngi pyškinti. Ir dar, mano žiniai, ji labai mėgsta Lomography Color Negative 400 - jau ne pirmą sykį šią juostą nusiperka!JUOSTA: Lomography Color Negative 400, 35mm GAMINTOJAS: Lomography ISO: 400 RYŠKINIMAS: C41 KADRŲ SKAIČIUS: 36


Kokia juostos charakteristika?

Lomography400 atradau gyvendama Olandijoje, ją man pardavė, kaip neįdomią juostą, vėliau net išėmė iš prekybos, nes Lomography100 yra "geresnė". Man šioje juostoje labiausiai patinka spalvų charakteristika, puikiai perteikia realias spalvas, ypatingai joje pastebėjau, jog žalia spalva skleidžiasi labai gražiais, mano akiai mielais, atspalviais. Nors yra 400iso puikiai gaunasi ir saulės šviesoje, atsiranda įdomus grūdas. Labiausiai ši juosta man patinka, nes sugeba atspindėti momento jausmą.


Kiek laiko fotografuoji ir kodėl juostinė fotografija?

Fotografuoju 5 metus, užsimaniau pabandyti, nes supratau, kokia didelė yra fotografijos tarša. Mobilūs telefonai, pigūs skaitmeniniai fotoaparatai, tūkstančiai vienodų ir niekada nebeperžiūrimų nuotraukų. Norėjau artimesnio kontakto su fotografija, su pačiu fotoaparatu - ieškojau autentikos. Juostinė fotografija išpildė mano ieškojimus, atradau, jog kiekvienas kadras gali būti brangus ir išgyvenamas, nuotraukos peržiūrimos vėl ir vėl, o fotoaparatas tapo didžiulėle vertybe, ne tik man, bet ir žmonėms aplink mane.


Fotoaparatas, su kuriuo fotografavau?

Olympus OM10

  

Ačiū skaitytojui ir Ievai!


Comments


bottom of page